Wycena

Masz pytania, wątpliwości? Zadzwoń!

Tel.: 505 660 690

Jakie aspekty wziąć pod uwagę wybierając biuro tłumaczeń?

Co by nie mówić, żyjemy w niezłych czasach. Otwarte granice dają nam genialne możliwości rozwoju. Współcześnie nic nie stoi na przeszkodzie (oczywiście poza brakiem chęci i czynnikiem finansowym) byśmy podróżowali do odległych krajów i poznawali egzotyczne kultury, o jakich nie śniło się naszym rodzicom i dziadkom. Co więcej, możemy nawiązywać współpracę z zagranicznymi biznesmenami i prowadzić interesy na skalę międzynarodową. Wobec tego, na pewnym etapie życia każdy, a przynajmniej większość z nas znajdzie się w potrzebie skorzystania z oferty biura tłumaczeń. Warto więc wiedzieć, jakie aspekty wziąć pod uwagę, zanim podpisze się umowę z firmą zatrudniającą profesjonalnych tłumaczy specjalizujących się w tłumaczeń ustnych i pisemnych.

Sprawdzenie kompetencji biura tłumaczeń

Pierwszym krokiem, jaki poczynimy w celu znalezienia godnego zaufania biura tłumaczeń powinno być sprawdzenie i porównanie kompetencji kilku interesujących nas firm. Bardzo dużo na ich temat powie nam oferta, czyli to, jakimi językami władają zatrudnieni w biurze tłumacze, a także w jakiego rodzaju przekładach się specjalizują. Nowoczesne biuro tłumaczeń powinno świadczyć usługi w obszarze tłumaczeń zwykłych, przysięgłych, a także medycznych, technicznych, księgowych, dokumentacji przetargowej i finansowej. Oczywiście tłumacze powinni też posiadać odpowiednie papiery potwierdzające ich kwalifikacje.

Przegląd opinii osób, które korzystały z usług biura tłumaczeń

Poza sprawdzeniem oferty zamieszczonej na oficjalnej stronie internetowej biura tłumaczeń warto również rozeznać się wśród opinii klientów. Ilość pozytywnych komentarzy względem negatywnych także da nam jakiś obraz. Co więcej, może się okazać, że nasi znajomi mieli styczność z biurem, z którym zamierzamy nawiązać współpracę. Dlatego warto popytać także wśród przyjaciół i rodziny.

Kwestia ochrony danych i ponoszonej odpowiedzialności

W końcu polecamy sprawdzić, czy biuro tłumaczeń dysponuje polisą odpowiedzialności zawodowej. Dzięki temu zyskamy pewność, że w razie ewentualnych nieprawidłowości, które mogą pojawić się szczególnie w przypadku przekładów specjalistycznych, medycznych, przysięgłych nie poniesiemy żadnych strat finansowych.

Jakie aspekty wziąć pod uwagę wybierając biuro tłumaczeń? – Śląskie Centrum Tłumaczeń